לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם

  מערכות לפינוי חום ועשן

  חברת קוניצין ולדימיר מתמחה באספקה והתקנה של פתרונות טכנולוגיים לפינוי חום ועשן במבנים שונים, המאפשרים לצוותי חרום בפעילותם ומצמצמים את הסכנה לאנשים השוהים במבנים.

  דליקות ושריפות אשר פורצות לא אחת מגורמים רבים וסיבות שונות, גורמות לנזק רב למבנים לרכוש ולציוד, אולם הנזק הגדול ביותר הוא לבני האדם השוהים במקום. עיקר הפגיעות באנשים, נגרמות מעשן השריפה שיכול להכיל גזים רעילים ולאו דווקא מהאש עצמה. האש המתלקחת לוקחת את רוב החמצן בחלל המבנה ואת מקומו תופס גז פחמן דו חמצני, גז רעיל, שיכול לגרום לקשיי נשימה, חנק ואף מוות של אנשים לכודים.

  לכן, פינוי החום והעשן בזמן השריפה עד לכיבוייה חשוב ביותר ויש לתת עליו את הדעת בכובד ראש.

  בשנים האחרונות, עודכנו התקנים וההנחיות ע"י גופים שונים כגון מכון התקנים הישראלי ורשות כיבוי אש, לגבי הפתרונות הנדרשים.

  הדרישות של רשות כיבוי אש מבוססות על תקן 1001 בטיחות אש במבנים. בהתאם לתקן זה, יש להתקין בכל מבנה תעשייתי, מוסדי, ציבורי או מבנה מגורים גדול, מפוחים ואו מערכות לפינוי חום ועשן.

  לעיתים, נדרשים בנוסף גם מפוחים ואו מערכות להחדרת אוויר צח וניפוח חללים במבנים גדולים המשמשים דרכי מילוט לאנשים, למשל בפירי מדרגות ומסדרונות בבניינים רבי קומות.

  המערכות הנ"ל כוללות טכנולוגיות שונות בהתאם לדרישות התקן עבור כל מבנה, לפי ייעודו, מימדיו גודלו וצורתו.

  הסוגים של המפוחים לפינוי חום ועשן

  קיימים 2 סוגים עיקריים של מפוחי עשן, מפוחים ציריים ומפוחים צנטריפוגליים, מפוחים אילו יכולים להיות בנויים לצורות התקנה שונות כגון על קירות, על גגות וכד'.

  המפוחים תעשייתיים מיוצרים ובנויים כך שיתאימו לתקן 1001 והם עמידים בתנאי עבודה של 250°C או 400°C למשך שעתיים, המפוחים בעלי אישור מכון התקנים הישראלי.

  תעלות הולכה לעשן

  מערכות לפינוי חום ועשן כוללות תעלות הולכה מתוך חללי המבנים החוצה, גם התעלות חייבות להתאים לתקן 1001. לפיכך, הן מיוצרות ברוב המקרים מפח שחור בעובי 1.5 עד 2 מ"מ, במרים אחרים וע"פ המלצת יועץ הבטיחות ניתן לייצר תעלות מפח מגולוון בעובי 1.25 מ"מ. החיבור בין קטעי התעלות נעשה באמצעות אוגנים מתוברגים ומרותכים, בנקודות החיבור מבוצע איטום כנדרש בתקן ע"י חבל סיבי קראמי וסילקון עם חומר למניית הדלקה. לעיתים, יש צורך לייצר גם פתחי ניקוי וביקרות לאורך התעלות, גם צורת הפתחים נעשית לפי התקן. בנוסף, נדרש לפעמים גם לצפות את התעלות בחומר בידוד קרמי למניעת מעבר חום מהתעלה לסביבה, הדבר נעשה ע"פ התקן ובהנחיית יועץ הבטיחות או רשויות כיבוי אש.

  פתחי אוורור חלונות מדפים ותריסים במערכות לפינוי/שחרור עשן:

  • פתחי אוורור – במבנים מסוימים ניתנים אישורים ע"י יועצי בטיחות ורשות כיבוי אש להתקין פתחי אוורור עם שבכות מתכתיות כדי לאפשר שחרור של עשן החוצה בזמן השריפה. פתחים אילו חייבים להיות בעלי שטח חתך המתאים לגודל המבנה. גם מיקומם הוא דבר חשוב.
  • חלונות עשן – במקרים רבים לא ניתן להסתפק בפתחי אוורור או שבגלל אופיו של המבנה לא ניתן להתקין פתחי אוורור, הפתרונות לשחרור העשן הם חלונות עשן ואוורור, חלונות אלו מופעלים ונפתחים אוטומטית, עם קבלת פקודה מהרכזת של המערכת לגילוי אש ועשן בזמן השריפה. גם חלונות אלו מיוצרים לפי תקן 1001 לבטיחות אש.
  • מדפי עשן – בחלק מהמערכות המשמשות גם לאוורור בזמן רגיל, מתקינים בתעלות מדפי עשן אשר מתפקידם לסגור או לפתוח את המעבר לעשן או לאוויר צח, זאת לפי סוג המערכת.

  מדפים אלו מופעלים או ע"י נתיך או אוטומטית באמצעות מנוע חשמלי, עם קבלת פקודה מהרכזת של המערכת לגילוי אש ועשן בזמן השריפה. גם מדפים אלו מיוצרים לפי תקן 1001 לבטיחות אש.

  נציגי רשות כיבוי אש עורכים ביקורות במוסדות מפעלים ובתי העסק בישראל, לאחר הבדיקה מפרטים את הדרישות להתאמת המבנה או המבנים לתקן 1001. חוסר התאמה יכול לסכן את חידוש או קבלת רישיון העסק. גם אם במבנה קיימים אמצעי כיבוי כגון מטפים ומערכת ספרינקלרים, יתכן ויהיה צורך להתקין מפוחים ואו מערכות לפינוי חום ועשן.

  לכן, מומלץ לקבל ייעוץ אצל חברה המתמחה בתחום, ייעוץ ותכנון טובים יכולים לאפשר קבלה ואו חידוש רישיון העסק תוך כדי הקטנת העלויות בהתקנת המערכת לפינוי חום ועשן במבנה.

  חברת קוניצין ולדימיר מתמחה בייעוץ, הספקה והתקנה של פתרונות טכנולוגיים לפינוי חום ועשן במבנים שונים, אנו מבצעים את כל שלבי העבודה, כולל חיבור הציוד לתשתית ובתיאום עם החברות המתקינות את מערכות החשמל והבקרה הנדרשות. אנו מבצעים ביקורת ותחזוקה שנתית, ונותנים אישור לתקינות המערכות, הנדרש לצורך חידוש רישיון העסק.

  נשמח לקבל את פנייתכם, לתאם איתכם פגישת יעוץ ללא עלות וללא התחייבות, להגיש לכם הצעת ולהתכבד בהזמנתכם.

  לקבלת הצעת מחיר, השאירו פרטים

   מומחים בקידום אתרים בגוגל מומחים בקידום אתרים בגוגל